W dniu 15.10.2020 r. w stargardzkim Domu Kultury Kolejarza odbyły się obchody międzynarodowego święta  osób niewidomych i niedowidzących – Biała Laska.
Jak co roku uroczystość z tej okazji zorganizowało stargardzkie Koło Polskiego Związku Niewidomych, które na co dzień pomaga osobom niewidomym oraz tracącym wzrok. W związku z panującą pandemią tegoroczne obchody były prowadzone w ograniczonej formule, którą m.in. wymusił obowiązujący reżim sanitarny. W obchodach tego święta nie zabrakło  jednak przedstawicieli samorządu miejskiego i powiatowego.

Święto Białej Laski to czas na przybliżenie problemów osób niewidomych i niedowidzących. To również czas na podsumowanie  dotychczasowej działalność Koła, w tym m.in. akcji szycia maseczek dla stargardzian. Takiego właśnie podsumowania dokonał Prezes Koła PZN – Zbigniew Mycyk. Nie obyło się również bez  uhonorowania najstarszych stażem członków Koła, którym wręczono dyplomy i nagrody. Dla pozostałych gości również przewidziano upominki, które były efektem działalności Klubu Aktywności Twórczej funkcjonującym przy  tut. Kole PZN.