1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 31. stycznia 2021 r. – przeszedł już do historii. W tym roku zbierano datki na wyposażenie dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (zakup sprzętu medycznego m.in. aparaty USG i RTG, lasery diodowe itd.).

Tradycyjnie do akcji przystąpili też członkowie i sympatycy Zachodniopomorskiej  Grupy Wojewódzkiej IPA w Szczecinie w tym Regionu IPA – Stargard. W związku z epidemią COVID-19 postanowiono odstąpić od grup wolontariuszy z tekturową puszką i założono eSkarbonkę WOŚP.  W ciągu jednego dnia zebrano w skarbonce ponad dwa tysiące złotych – swoje datki przesłali   także przedstawiciele IPA z Wielkiej Brytanii i USA. Cieszymy się, że organizacje pozarządowe włączyły się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Za rok odbędzie się już 30. Finał WOŚP – mamy nadzieję, że epidemia zostanie tylko przykrym wspomnieniem i wszyscy powrócimy do tradycyjnej formy zbiórki środków finansowych  na rzecz chorych dzieci.