Sieć sklepów Tesco już po raz piąty wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. 8 października ruszyła V edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, do którego mogą się zgłaszać organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie całego kraju. W V edycji programu każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania wygra! Oznacza to, że łączna pula nagród, na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych! To niezwykła okazja, aby pomóc wspieranym przez Państwa organizacjom  oraz ułatwić możliwość rozwoju ich działalności.

Jak zdobyć dofinansowanie?

Od 8 października do 18 listopada 2018 roku organizacje społeczne, instytucje publiczne, czy po prostu aktywna grupa mieszkańców, będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

Czego mogą dotyczyć inicjatywy i kto może ubiegać się o grant?

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

W IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 375 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, m.in. projekt „Dobry czas – twórcze spotkania seniorów” zrealizowany przez Fundację Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”. Projekt ma na celu podniesienie jakości życia starszych mieszkańców Szczecina z dzielnic oddalonych od głównych centrów kultury miasta. Seniorzy biorą udział w atrakcyjnych zajęciach, umożliwiających działanie, rozwój i kreatywność.

Dotychczas Tesco wsparło 815 lokalnych inicjatyw, przekazując ponad 3 mln złotych organizacjom społecznym.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.tesco.pl/pomagamy! Można zobaczyć jakie projekty zostały już wprowadzone w życie  w najbliższym regionie i zainspirować się do działania!

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub chcielibyście przedyskutować swój pomysł –
z przyjemnością Wam pomożemy. Na Wasze wiadomości czeka nasze biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych

„Stocznia”, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl, telefon: 22 100 55 93.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

/wp-content/uploads/2018/10/Ruszyła-V-edycja-programu-Decydujesz-pomagamy-komunikat-na-stronę-1.doc