Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Powiatowym Miesiącu Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia, którego inauguracja została zaplanowana  na dzień 15 października 2019 r. Podczas tego miesiąca instytucje, placówki zdrowia i stowarzyszenia z gmin powiatu stargardzkiego łączą się w przeróżnych akcjach zwiększających dostęp do badań, wykładów profilaktycznych bądź innych działań promujących zdrowy styl życia. Miasto Stargard jak co roku aktywnie włącza się w tę akcję.

W tym roku w szczególności zapraszamy do próby ustanowienia pierwszego w kraju Rekordu Polski na najwięcej osób z różową wstążką, która odbędzie się właśnie w ramach piętnastej edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia już 15 października 2019 roku na Rynku Staromiejskim w Stargardzie.

Rekordowe przedsięwzięcie ma na celu promowanie profilaktyki raka piersi i uświadomienie uczestników o konieczności wykonywania regularnych badań. Aby udało się ustanowić rekord, w wyznaczonym miejscu na Rynku Staromiejskim w Stargardzie musi pojawić się przynajmniej 100 osób z widocznie założoną na siebie, zawieszoną przez głowę, różową wstążką. Samo bicie rekordu potrwa regulaminową 1 minutę. Start Rekordu Polski punktualnie o godzinie 15:00, jednak warto przyjść na miejsce już o godzinie 14.30 aby odebrać różową wstążkę i zostać wpuszczonym do strefy bicia rekordu.

Nad rekordową próbą będzie czuwała obecna na miejscu sędzia Biura Rekordów, która zweryfikuje wynik rekordu i jeśli próba zakończy się sukcesem, wręczy pamiątkowy certyfikat potwierdzający osiągnięcie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka”, z którym należy się bezpośrednio kontaktować w przypadku chęci włączenia się do niniejszej akcji, co wiąże się z przygotowaniem odpowiedniej ilości różowych wstążek. Prosimy o zgłaszanie udziału pod numerami tel. (091) 577 07 09, 509 103 841 do 5 października 2019 r.